Reklam
DOLAR: 4.76 TL
EURO: 5.58 TL

Diş Kliniğine Muayene’ye Giderken Kan Sulandırıcı İçmeyin!

1 yıl önce
46 kez görüntülendi

Diş Kliniğine Muayene’ye Giderken Kan Sulandırıcı İçmeyin!
Reklam

Ülkemizde başta kalp ve damar hastalıkları ile ilgili sıkıntıları olanların yanı sıra çok sayıda hastalığın tedavisinde doktorlar kan sulandırıcı tedavisi uygulayabilmektedir. Bu tedavisi kanın sulanmasını ve kan akışının damarlarda daha kolay bir şekilde sağlanabilmesi için önemlidir. Yalnız kan sulandırıcı ilaçlar kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunlardan birisi de diş kliniğine diş muayenesi veya tedavi için giderken kan sulandırıcı ilaçların hekim kontrolünde olmak kaydıyla en az 2 gün önceden kesilmesi gerektiğidir.

Kan sulandırıcı kullanan kişiler diş kliniğine giderken eğer kan sulandırıcı içmeye devam ederlerse tedavi esnasında diş etlerinde meydana gelen küçük kesiler ve yaralar ciddi bir kanama haline dönüşebilir. Hatta çoğu zaman bu kanamaları durdurmak son derece güç olabilir. Bu nedenle diş kliniği ziyaretleriniz öncesinde tedavinizi yapmakta olan hekiminizle görüşerek kan sulandırıcı kullanımına diş tedaviniz bitene kadar ara vermeniz gerekir.

Kan sulandırıcı kullanıp diş tedavisi yaptıran hastalarda kan kaybı nedeniyle halsizlik, tansiyon ve baş ağrısı başta olmak üzere birçok sağlık sıkıntısı meydana gelebilmekte ve bazen bu hastalara kan takviyesi yapılması gerekebilmektedir. Diş212 ağız ve diş kliniği www.dis212.com.tr doktorları hastalarına tedavi öncesinde kan sulandırıcı kullanıp kullanmadıklarını mutlaka sorduklarını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Cevizin beyin sağlığına faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık