Reklam
DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.53 TL

Diyarbakır 30 Nisan’a hazır

1 yıl önce
40 kez görüntülendi

Peygamber Sevdalıları Platformu,Diyarbakır’da basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, sektör bugünü Newroz Parkı Miting Alanı’nda tertip edecek durumda olan, “Hak ve Adalet Kılavuzu Hz .Muhammed  (tez) ” temalı Mübarek Doğum Mevlidi ile ilgili bilgilendirmede bulunundu.

Düzenlenecek durumda olan Mübarek Doğum Mevlidi ile ilgili bilgilendirmede olan Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş,30 Nisan 2017 Sektör bugünü Diyarbakır ilk olarak olmak üzere platform olarak,8 merkezde Mübarek Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Oğraş,Diyarbakır’da tertip edecek Mübarek Doğum etkinliğinin ana temasının,Hak ve Adalet Kılavuzu Hz.   Muhammed (tez)  meydana geldiğini anımsadarak bu çerçevede vahdet ve kardeşlik konusunu işleyeceklerini sözlerine ekledi.

Oğraş,Ülkemiz çapında şu ana dek 185 merkezde Mübarek Doğum etkinliklerini tertip ettiklerini anlam ederek, ”  Bunların içerisinde il ,kaza ve köy merkezleri yer almaktadır.Peygamber sevdalıları Platformu aracılığı ile bu yıl mübarek doğum etkinliklerinde ‘Hak ve Adalet Kılavuzu Hz.Muhammed(tez)  ‘ isimli tema islenmektedir.Bu yıl platform öğrenim komisyonu aracılığı ile yapılan ve bir milyonu askın siyer kitabı,etkinlik yaptığımız bütün merkezlerde hediye olarak hanelere dağıtılmaktadır”  diye konuştu.

Oğraş   “O’nu oku ,O’nu yaşa ”   sloganıyla her yıl Mübarek Doğum Siyer Sınavını gerçekleştirdiklerini anımsadarak   , ”  Her yıl yaptığımız faaliyetlerden biri de Mübarek Doğum siyer sınavıdır.2017 da Ülkemiz geneli 2 sima bin peygamber sevdalısı müracaat yaptı .Imtihan sonucu olarak 28 kişiye umre hediyeyi ve farklı mükafatlar olmak üzere 1200 tane hediye aldı.’O’nu oku O’nu yaşa’ sloganıyla yaptığımız imtihan,Peygamber Efendimizin yaşamını topluma okutma ve yaşatma maksadı güdülmektedir Bu hafta sonu cumartesi bugünü 23 merkezde etkinli olacak.Bunların içerisinde Adana,Muş,Bitlis,Tokat,Çorlu buna benzer illerimiz mevcuttur. ”   bilgisini verdi.

Oğraş  ,   sektör bugünü Diyarbakır ve Ankara ilk olarak olmak üzere Van,Bursa,Isparta,Aksaray ve Ağrı’nın da içerisinde bulunduğu 8 merkezde Mübarek Doğum etkinliğini düzenleyeceklerin anlam etti.

Düzenlenecek Mübarek Doğum etkinliklerine halkı davet eden Oğraş,”Bildiğiniz buna benzer geçtiğimiz hafta sonu Batman’da bir etkinlik tertip etti.Bu etkinlikte yüzbinlerce Peygamber aşığı bir araya geldi.Bu etkinlikte emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.Batman’ın Peygamber sevgisini kutluyorum.Her yıl yüzbinlerce Peygamber sevdalısının katıldığı merkezlerden biriside Diyarbakır Mübarek Doğum etkinliğidir.Bu etkinlik açısından hazırlıklar uzunca bir vakitten beri aynı ritimde devam etmekteydi.Henüz sonuna gerçek gelindi.Her haneye bir siyer kitabı kampanyası çerçevesinde Diyarbakır’da 150 bin tane siyer kitabı hediye olarak dağıtılacak.El duyuru ile beraber Diyarbakır halkı etkinliğe davet edilecek. Her yıl meydana geldiği buna benzer yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimiz olacaktır.Bu yıl platform aracılığı ile yapılan ve on maddeden meydana gelen ‘Hak ve adalet’ konulu kısa mesaj okunacaktır.Hak ve adaletin tesisi,Müslümanların arasındaki kardeşliğin pekişmesi ,vahdetin meydana gelmesi açısından İslam âlemine davet yapılacaktır. ”   ifadelerini kullandı  .

30 Nisan’da tertip edecek Mübarek Doğum etkinliğinin yazılım akışıyla alakalı de haber verici Oğraş , “Etkinlik Ktümör’an tilavetiyle başlayacak.Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım ve İttihad’ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek hocalarımız günün mana ve ehemmiyetine binaen konuşmalar yapacak.Tekrardan Özlem Ajansın birbirinden kımetli sanatçıları olmakla beraber şarkıcı Ender Tekin de ilahiler seslendirecek.Etkinlikte mevlit,şiir buna benzer dinletiler olacak.Ulu Cami İmam Hatibi Osman Yağmtümör’un duasıyla nihayet bulacak.”   halinde söyledi  .

Ayrıca,Sektör bugünü Newroz Parkı Miting kapsamında Saat 13.00’de tertip edecek etkinliğe 22 noktadan dolmuş ve 10 noktadan da Megakent Belediyesince bedava otobüslerle erişim sağlanacağı söylendi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık